هدف ما ایرانه

توی وجود همه ی ما یه حسی هست که همیشه ما رو روبه جلو میرونه. حس برتری , حس پیروزی , حس اینکه زودتر باید به هدفی که داریم برسیم.

برای رسیدن به هر هدفی یا پیروزی در هر قضیه ای , نیاز به یه سری پیش نیاز یا وسیله داریم. نیاز به حس و قدرتی داریم که مارو بطرف جلو هدایت کنه. یه وقتایی میگیم هدف وسیله رو توجیه میکنه و یه وقتایی هم نه . اما مشکل اینجاست که بدونیم و تشخیص بدیم که چه وقت باید به هر وسیله ای بهدفمون برسیم و چه وقت نباید اینطور باشیم ؛ یا اینکه اصولا» هدفی که مد نظر ماست , ارزش چه میزان تلاش و سعی رو داره.

این مساله شاید اول به این بستگی داشته باشه که شما چه تعریف و یا باوری از اون هدف توی ذهن خودتون داشته باشید ؛ و همچنین خوب و بد بودنه راه های رسیدن به اون هدف رو چطور برای خودتون مشخص کنید.

شاید اولین معیار برای تعریف و تمایز دادن میان خوب و بد در ذهن ما , باورها و اعتقادات شخصی ماست که از کودکی بوسیله ی خانواده و اطرافیان در ذهنمون نهادینه شده . مسلما» این معیار بدلیل شرایط خاصی که ممکنه هر خانواده در اون پرورش پیدا کرده , نمی تونه معیار کامل و خوبی باشه که بشه فقط با اتکاء به اون , انگیزه ها و خواسته ها و خوب و بد مسایل رو از هم جدا کرد و تشخیص داد.

معیار بعدی , هنجارها و عرف و قانون رایج در جامعه است.شاید تا حد زیادی بشه و یا شاید یه جاهایی باید از اون تبعیت کرد اما بازم نمیشه اونو مطلق فرض کرد چون چیزی که عمومیت داره هم امکان داره ایراداتی داشته باشه یا اینکه با ذهنیت و خواسته های فرد همخونی نداشته باشه.

بغیر از مبحث وسیله ی رسیدن به هدف , انگیزه و محرک فرد نیز موضوع خیلی تاثیر گذاریه که میتونه شرایط رو بکلی عوض کنه . یعنی هرچقدر هدف شما بزرگتر باشه , انگیزه و محرکی که شما رو بطرف اون هدف سوق میده به مراتب بیشتر از هدف هایی هست که شاید از اهمیت کمتری برخوردار باشن.

تمام این حرفا فقط برا اینه که بگم توی جامعه ی امروز با تمام مشکلات و کاستی هایی که هست, همه ما یه چیز خیلی مهم رو فراموش کردیم . همه ی ما مشکلات رو بخوبی میدونیم و به اندازه ی کافی از اونا گفتیم و نوشتیم و خوندیم .هرکدوم از ما بنسبت فهم و دانش خودش , نسخه ای برای درست شدن و بهبود شرایط موجود تجویز کرده . یعنی همه ی ما به دنبال وسیله و راهکاری بودیم که جامعه و مردم کشورمون رو بطرف هدف و آرمان بخصوصی سوق بدیم. این یعنی اینکه همه ی ما یک هدف رو داریم اما هر کدوم از ما ساز خودمون رو میزنیم و فکر میکنیم که راهی که میگیم تنها راه درست رسیدن به مدینه ی فاضله ای هست که آرزوش رو داریم.

ماها همه هدف اصلی رو گم کردیم یا  فراموش کردیم.ما گیج شدیم . یعنی نمیدونیم باید چکار کنیم . نمیدونیم چی درسته و چی غلطه . نمیدونیم کدوم کار بصلاح کشور و مردم مونه و کدوم به ضررشون. نمیدونیم باید چکار کنیم. شاید هدف خیلی از ما یکی باشه اما وسیله و راه رسیدن به هدف رو نمیدونیم یا گم کردیم.

مردم ژاپن بعد از جنگ جهانی و بعد از اینکه چندتا از شهرهاشون با بمب اتم , یکسره با خاک یکسان شد , به یک چیز فقط فکر کردن . به کشورشون , یعنی هدف خودشون رو ساختن کشورشون قرار دادن. برای رسیدن به این هدف اونا نیاز به یه وسیله داشتن . وسیله ی اونا این بود که همه باهم یکصدا شدن و بطرف یک هدف واحد حرکت کردن و به مسایل متفرقه ی دیگه توجهی نکردن.هرکس به نوبه خودش تلاش کرد تا وظیفه و کاری رو که بعهده داره به بهترین شکل ممکن انجام بده . و حالا اونا یکی از پیشرفته ترین و ثروتمند ترین کشورهای دنیا هستند.

و اما ما . ما چکار کردیم و چکار میکنیم. بهتره فکرمون جای دوری نره . اول بخودمون فکر کنیم و عملکرد خودمون رو ببینیم.ببینیم ما چکار کردیم برای کشورمون . بهتره اول هرکس خودش رو درنظر بگیره و ببینه آیا وظیفه ی خودش رو درست انجام میده و یا دینی رو که به کشورش داشته ادا کرده .فکر نمیکنم ؛ یا لااقل در مورد خودم مطمئن نیستم .

وقت اون رسیده باشه که یه مقدار بخودمون بیام. یه مقدار باهم باشیم . به هدف بزرگی که فراموشش کردیم فکر کنیم. همه باهم فقط به یک چیز فکر کنیم و در یک مسیر واحد بطرف هدف واحد حرکت کنیم. اینا شعار نیست.اینا واقعیت هایی هستن که ما همیشه اونا رو شعار میدونیم و بی تفاوت از کنارشون رد میشیم. خیلی هامون عادت کردیم که فقط غر بزنیم و بگیم : ای بابا , مگه میشه همه با هم متحد بشن . جواب اینه که : بله میشه . کافیه که من بخوام . تو بخوای . همه بخوای. هرکس اول از خودش شروع کنه .

هدف ما یک چیزه . هدف ما رسیدن کشورمون به مرز خوشبختی و آرامش و امنیته ؛ و تنها وسیله ی رسیدن به این هدف یکدلی و یکصدا شدنه همه ی ماست .

هدف ما خیلی عزیز و بزرگه . هدف ما ایرانه .

بی ربط یا باربط نوشت: عشق مرکب حرکت است نه مقصد حرکت.

Advertisements

برچسب‌ها: , , , , , , ,

58 پاسخ to “هدف ما ایرانه”

 1. ؟؟؟؟؟؟؟ Says:

  عناوين فيلم هاي جشنواره سبز اعلام شد:
  محمود احمدی نژاد : مرد عوضی
  محسن رضایی : شاید وقتی ديگر
  مهدی کروبی : اگه می تونی منو بگیر
  شورای نگهبان : دستهای آلوده
  مجلس شورای اسلامی : سکوت بره ها
  مجلس خبرگان : مدرسه پيرمردها
  زهرا رهنورد : همیشه پای یک زن در میان است
  ستاد میرحسین : اینجا چراغی روشن است
  آرای موسوی : کلاغ پر
  آرای احمدی نژاد : ده رقمي
  شب انتخابات : وقتی همه خوابیم
  تقلب : به همین سادگي
  مناظره ها : خروس جنگی

  امضاء : رهگذر کوچه های بارانی [گل]

 2. تنها Says:

  نوشته خوبی بود. همه جوانب را به نحو عالی مطرح کردید.
  اول بخودمون فکر کنیم و عملکرد خودمون رو ببینیم.ببینیم ما چکار کردیم برای کشورمون .من به شخصه خیلی کم کاریها کردم ولی دارم تلاشم را برای کشورم میکنم. و هدف مشخصی دارم.
  هدفم ایرانه/
  خاک ایران خاک عشقه.(تو از عشق و عاشقی بگی من نگم؟!)

 3. یهدا Says:

  به اینیم که شما گفتی می رسیم، کم کم
  باید از یه جایی شروع می شد که شد

 4. ساقی Says:

  شما درست میگی…گاهی باید به یاد اورد که هدف همگی ما چیه…ایران…شاید واسه همینه توی یک جاده تابلوهای مختلف نصب میکنن تا راننده برای رسیدن به مقصد مسیرش رو گم نکنه…اما همچین تابلوهایی توی جاده ی مبارزات ما کمه…افسوس…

 5. وارش Says:

  منم با تو موافقم که
  همه باهم فقط به یک چیز فکر کنیم و در یک مسیر واحد بطرف هدف واحد حرکت کنیم.

 6. حسین. امیریه Says:

  دوست عزیز ما مردمی هستیم توجیه کن و فراموشکار و فرد پرست و . . . که ژاپنی ها و آلمانیها چنین نیستند اما در مورد هدف هم مشکل ما میخواهیم بدون تمرین و آگاهی حتما تیر اولمان به خال بخورد بگذریم برای میهن و شما فرزندانش آرزوی آزادی که حق اولیه هر موجودی و سرزمینیست را آنهم بمفهوم واقعی کلمه آرزومندم .

 7. ؟؟؟؟؟؟؟ Says:

  من هم با نظر یهدا موافقم ، مهم این بود که شروع شد …

  ————————————————
  وقتی گالیله در اثر شکنجه و تهدیدات کلیسا مجبور شد به اشتباه خود پی ببرد و به صاف بودن کره زمین «اعتراف» کند، یکی از شاگردان گالیله به سمت او آمد و تف بر زمین انداخت و گفت: تف به سرزمینی که قهرمان ندارد. گالیله در جواب گفت: تف به سرزمینی که به قهرمان احتیاج دارد.
  ———————————————–

  امضاء : رهگذر کوچه های بارانی

 8. سعید Says:

  باهات کاملا موافقم. و حتما هم لازم نیست کارهای خیلی خیلی بزرگ برا کشورمون انجام بدیم. از کارهای خیلی ساده میشه شروع کرد. به قوانین ساده ی اجتماعی احترام بزاریم. یه مثال ساده، آشغال رو تو سطل آشغال بندازیم و به دوستای نزدیکمون هم همین توصیه رو بکنیم یا صف و نوبت رو رعایت کنیم و به دوستای نزدیکمون هم توصیه کنیم این کار روبکنن و یا کارهای مشابه این. همین کارهای کوچیک باعث بالا رفتن سطح کلی مردم از نظر فرهنگی-اجتماعی میشه. چون مهم نیست چه نوع حکومتی داشته باشیم، تا وقتی که به همین اصول و قوانین اولیه احترام نذاریم تو دنیا به عنوان ملت بی فرهنگی شناخته میشیم و احترامی برامون قائل نمیشن.

 9. khorshid Says:

  ولی‌ به نظرم بیشتر از اینکه مشکل از حکومت باشه از مردم!
  همونی که به شدت از حکومت انتقاد می‌کنن خیلیاشون خودشون بدترن
  تا فکر مردم اصلاح نشه چیزی عوض نمی‌شه

 10. شادی Says:

  سلام خوبین/.
  مثل همیشه منطقی /باید ما شد .
  شما در پست قبلی عاشق شده بودید ؟عشق زیباست /سالهاست که در وجود من مرده
  شاد و سلامت باشین

 11. عرعری Says:

  چون ژاپن رو مثال زدین، این به ذهنم اومد. نگاه کن: اکثر پیشرفتهای علمی جهان، پیشرفتهای گامپیوتری، نرم افزاری، برقی، الکترونیکی و … بیشتر بیشترشون تو همین چهل پنجاه سال اخیر رخ داده. یعنی شاید خیلی از کشورها، تو پنجاه سال پیش شرایط یکسانی با ما داشتن. تو این مدت، اونا پیشرفت علمی کردن و الا حاکم زمینن. ولی از بدشانسی، دقیقا تو همین زمانها، کشور ما و حکومتهای ما، دگیر مسایلی بودند که اصلا به تنها چیزی که فکر نکردند، همین علم بوده. قبل از انقلاب که داشته یه کارایی انجام میشده، که از سال 42 درگیر انقلاب شدندو همه دود… بعدشم که یا جنگ بود و یا مذهب! علم نقش پشم رو داشت… تو همین چهل پنجاه سال اخیر، ما قرنها عقب افتادیم.
  ژاپنیها پیشرفت کردند، چون برنامه ریز و برنامه ریزی داشتن، ما کی داره برامون برنامه ریزی میکنه؟ ا.ن.؟!! اون که فقط فکرش پیش اینه که هلوکاست دروغه، فلسطین مساله ش حل بشه! امام زمان ظهور کنه و …. اون میخواد ما رو به سمت هدف ببره؟!!!
  شرمنده، بازم روده درازی کردم.

 12. سمیرا Says:

  موافقم

 13. مسعود Says:

  درود

  من شخصا زیاد به وحدت اعتقادی دارم. جامعه باید چند رنگ باشه و عقاید مختلف باشه. تو پیشرفت این سرزمین رو ممکنه تو یک چیز ببینی و من تو چیز دیگه ببینم. ولی یک چیز درسته. در یک جا و یک نقطه باید اختلاف سلیقه و عقیده رو کنار بذاریم و به واژه ای به نام منافع ملی فکر کنیم.

  پیروز باشی. پاینده ایران

 14. یوتاب Says:

  سلام دیوونه ی عزیز
  وقتی وبلاگتو میخونم اه از نهادم بلند میشه
  حرفای نابی میزنی
  و من دلم میگیره
  هنوز خیلی مونده تا به حرفای شما برسیم
  شاید هیچ وقت به هدفمون نرسیم
  شاید عمر ما قد نده
  ولی ایران سربلند میشه

  • دیوونه Says:

   ممنونم یوتاب عزیز. درسته , هر اتفاقی هم که بیفته بازم ایران سربلند میشه.

 15. نیستا Says:

  می دونی دیوونه؟
  به نظرم اگه ادم ها اروم باشن و خوب
  می تونن به هم کمک کنن
  می تونن با هم باشن
  اگه ادم ها بد نباشن
  و فکر اینو نکنن که باید به هم نارو بزنن تا خودشون را بالا ببرن همه چیز بهتر میشه
  هیچی رو نمیشه با ارامش عوض کرد
  من واقعا نمیدونم ادم های عوضی جطوری میخوابن
  یا حتی نفس میکشن

 16. آقای رگبار Says:

  چد وقت قبل سحابی حرف قشنگی مطرح کرد و گفت که قبلا هم به خاتمی گفت بوده که اولویت اول من ایرانه نه نظام ( حرفی که خاتمی همیشه می گفت) .
  این بحث امروز تو هم به نوعی برمیگشت به هین جمله

 17. شمع سحر Says:

  ایشالا که هممون همینطور یکصدا و یکدل باشیم و هر چه زودتر به هدفمون(به همون ایران خوشبخت و امن و آروم) برسیم.

 18. نیلوفر Says:

  ایران رو با آرامش و امنیتش می خوام. نه اینکه هر روز بدبخت تر و بیچاره تر بشیم و شاهد پیشرفت کشوراهای بیگانه هم که نه بلکه شاهد پیشرفت یه سری دور بری هام باشم که تا دیروز به سیب زمینی می گفتن دیب دمینییییییییییی امروز یه سر و گردن از من بالاتر رفتن با پارتی و …….

 19. سایه Says:

  سلام
  خوبین؟
  این لوگوی دیوونه اون بالا چقدر قشنگه:)))

 20. سایه Says:

  یه استاد داریم هر سری میاد میشینه میگه شما باید متحد شین که ایرانو از دسته اینا نجات بدینو از این حرفا!
  یه دفه همه متحد شدیم کلاسش نرفتیم از فرداش دیگه در مورد اتحاد حرف نزد
  نشه مثل شما:)))))

 21. the man who never smile Says:

  سلام
  میدونی دیوونه جان
  یه چیزی خیلی واضح شده
  اینکه اینقدر توی این چند ساله به مردم بد گذشته و فشار اومده که همه هدف بزرگ رو ول کردن
  چسبیدن به زندگی خودشون
  بقولی میگفتن اگه بخوای بیرونو بسازی باید تو رو نابود کنی و اگه میخوای توو رو بسازی باید بیرون رو نابود کنی
  دقیقا داره هین میشه
  برای منی که جونم و هیچ کاری نمیتونم بکنم
  فقط و فقط فکرم شده اینکه زندگی خودم رو ببندم
  حتی شده با اجر کردن نون یکی دیگه
  چی بگم
  واقعا متاسفم
  شاید شاید یه روزی میگم یه روزی ایرانی که همه دوست دارن دیده بشه
  شاید
  اونم در حد بعید میدونم
  فعلا
  شادزی

 22. ليدي مارمالاد Says:

  ديوونه عزيز سلام.ميدوني من فكر ميكنم ما داريم به سمت همون هدف واحد پيش ميريم منتها اين قضيه زمان ميبره ..با بهتر شدن شرايط نظام نميگم صد در صدهمه چيز درس ميشه اما شرايط خيلي بهتر ميشه…ببين من فك ميكنم همين بالا رفتن سطح سواد مردم ما خودش خيلي موثره …اميدوارم خوش بينيم واقعيت داشته باشه!!

 23. rohollah Says:

  سلام
  البته راهي كه مردم ژاپن طي كردند بسيار طولاني بوده
  و بعضي‌ها فكر مي‌كنند بايد از راهي ميانبر به اين هدف دست‌يافت
  كه البته يك شبه راه صدساله پيمودن بيشتر مال توي قصه‌هاست

 24. khanoomi Says:

  سلام..خوبین..من این روزا واقعا درگیرم..برای همین اصلا وقت ندارم..وگرنه تمام وبلاگ هایی که لینک کردم رو می‌خونم..:(
  واقعا متاسفم..:(

 25. با وفای همیشگی Says:

  زنان ایرانی

  برای بزرگ علوی

  [گل]شب که می آید
  [گل]و آوای زنجره ها خود را
  [گل]در گیسوان زنان آتش می زنند
  [گل]زنان چشمان زغال رنگ خود را
  [گل]در منظره ای شاعرانه بازمی نمایند.

  [گل]زنان با دامهاشان
  [گل]و عطر نقره ای در برگ
  [گل]پرندگان گریخته
  [گل]با سکوت نوازش می شوند.

  [گل]مناره ها فرومی شکنند
  [گل]از برق چشمهاشان

  [گل]بی دلیل
  [گل]تبدیل به چکاوک می شوند
  [گل]یا به قاصدک

  [گل]گوش را مسحور می کنند
  [گل]و نوازششان را تکرار می کنند
  [گل]در راهروها.

  فریدون فرخزاد

 26. با وفای همیشگی Says:

  [گل] ببين شب اومده
  [گل] تمومِ خاطراتو با خودش آورده
  [گل] خاطراتي كه تو دستاي تو نهفته
  [گل] آنسوي آب‌هاي نيلگون
  [گل] نه خيلي وقت پيش
  [گل] انگار هيچ وقت تموم نميشه
  [گل] اون بعدازظهرهاي داغ
  [گل] هنوز منو در خودش مي‌گيره

  [گل] روزي زير آسمون آبي
  [گل] توي يه خيابون شلوغ يا يك چارديواري متروكه
  [گل] رومو برمي‌گردونم و تو رو مي‌بينم
  [گل] انگار عشق ما تازه جوونه زده
  [گل] يه روزي از همين روزا مي‌تونيم دوباره شروع كنيم

  [گل] من هنوز معتقدم
  [گل] من هنوز به عهدي كه بستيم پايبندم
  [گل] همه‌چيز تو دستمون بود و ديديم كه چگونه از بين رفت
  [گل] الان كجا قرار داريم
  [گل] نه اينكه كجا مي‌خواهيم باشيم
  [گل] اون بعدازظهرهاي داغ هنوز منو دنبال مي‌كنه

  [گل] يه روزي زير آسمون آبي
  [گل] ممكنه چند سال ديگه يا همين فردا شب
  [گل] رومو برمي‌گردونم و تو رو مي‌بينم
  [گل] انگار كه ما هميشه همديگرو مي‌شناختيم
  [گل] يه روزي از همين روزا دوباره زندگي رو از سر مي‌گيريم

  [گل] من هنوز ايمان دارم
  [گل] هنوزم به پيماني كه بستيم پايبندم

 27. مسعود از پارسه Says:

  درود بر شما

  كم پيدا شدي يه سري به ما بزن

  به روز شدم

 28. مــژده(جمع دخترونه) Says:

  نمیخوام نا امید کننده حرف بزنم ولی تا زمانی که داریم تو سر و کله ی هم میزنیم همین آشه و همین کاسه ! حالا بریم دعا کنیم ازین بدتر نشه 😐

  مردم ما وقتی متحد میشن که دست از سر هم بردارن ! فعلاً بزا دعواهاشونو بکنن .. 😐
  من نمیدونم ! این به اون متلک میگه ! اون به این چی گیرشون میاد ! جز اینکه هر روز داریم از آخر صف (!) اول میشیم .

  دیوونه جان ایمیلم دستت رسید ؟ :دی کدو بزار ملت خودشون بردارن لوگورو :دی

 29. روشنفكرنما Says:

  متاسفانه من خيلي ميهن پرست نيستم و سبز بودنم واسه اينه كه ميخوام ارباب قدرت دستشون رو از دور گردنم بردارن و بذارن كمي نفس بكشم. ميخوام بذارن خودم براي بهشت و جهنم رفتن ام تصميم بگيرم. خودم معيار انتخاب كتاب خوب و بد رو تعيين كنم. البته همين تفاوتها است كه جنبش ما رو قشنگ كرده

 30. آتیش پاره Says:

  خیلی موافقم با اینکه باید همه مون با هم متحد باشیم و همدل اما یه سری موانع هم داریم راستش شعاره اگه بگیم با همدلی یان موانع رو بر میداریم نه اصلا نمیشه یه چیزی اینجا باید باشه و اون اینکه ببینیم دقیقا چی میخوایم ؟ یعنی اکثریت چی میخواین یه مثال دارم واسه این موضوع ولی ترجیح میدم نگم چون ممکنه برداشتهای بدی بشه .
  در مورد عشق باید بگم به شدت دارین منم وسوسه میکنین

 31. ثلج Says:

  به امید ایرانی عزیز و بزرگ

 32. نوشین Says:

  چهارم بهمن ماه آغاز پادشاهی کوروش بزرگ بر هم میهنان گرامی و همچنین تو دوست عزیزخجسته باد
  ( گلهای فراوان)

 33. آهو Says:

  سلام دوست عزیزم خوبین؟چقدر خوب بود این پستتون!هدف ایرانی سر بلنده اما نیاز به رهبری قوی هستش برای اتحاد!

 34. ییلاق ذهن Says:

  جاوید ایران زمین !

 35. ماه مون Says:

  یه چی بگم.
  یه چند وقتیه احساس خاصی دیگه نسبت به ایران ندارم نه که دوستش نداشته باشم ها احساس می کنم ایران مرده نفس نمی کشه .
  نمی دونم شایدم هنوز دوستش دارم ولی میخوام ازش دل بکنم.خستمه از بس تو جنگ و دعوا زندگی کردم خستمه:(

 36. alma Says:

  ولی من یه نفر ومیشناسم که دوست داره به همه ی دنیا حکومت کنه هدفشم فقط ایران نیست

 37. یهدا Says:

  امید، به همین سادگی!
  به روزم دیوونه جان

 38. صدف کدر (همسایه دریا ) Says:

  سلام دیوونه جان .من همیشه سر میزنم ولی چون قالبت کمی سنگینه و هر وقت وارد میشم کامپیوترم خیلی بازی در میاره کمتر کامنت میذارم.
  در مورد این موضوع به نظرم همیشه باید هدف رو واشح و شفاف تعیین کنیم و بعد باز یه نقشه شفاف و واضح برای رسیدن به اون هدف تهیه کنیم بعد دست به کار بشیم ولی حالا تو ایران میبینیم بعضیها اول دست به کار شدن!!
  پست قبلیت فوق العاده بود شعرت هم خیلی خیلی خوب بود. میدونم یه قصه هست پشت این مسائل تو یه دختر ناز داری که من یه بار عکسشو دیدیم و تو جواب یکی از کامنتهای پست قبل نوشته بودی بزودی درمورد این مسئله مینویسی وقتی که بخوای بری!
  میخوای جایی بری؟؟؟

 39. نيستا Says:

  سلام
  عاشق بودن!
  نمي دونم
  ولي به نظرم هر چيزي بايد 2 طرفه باشه
  اگه يكي خيلي بره به سمت اون يكي و اون يكي نياد… تموم ميشه اين احساس

 40. داریوش Says:

  درود بر ایران ، این خاک اهورائی
  راستی را چه چیز در اندیشه و خامه ی آدمی سپندتر و ورجاوندتر و گرامی تر از میهن اش تواند بود؟
  سخن تان رواست و سخت بدان پایبند و همداستانم ، میهن پرستی و میهن ستایی و میهن دوستی ، گوهره ای گمشده در خامه و کامه ی جوانان امروزین ایران است.
  خدا را سوگند که همه انگیختار و رانش پیشرفت هر سرزمینی ، پایبندی به میهن و پاسداشت اش است.
  جوانان میهن سرافراز مان نیز امیدوارم روزی به خود آیند و میهنشان را آن چند که شایسته اش است ، ارج نهند و سپاسمند این خاک اهورائی باشند.
  ایدون باد

 41. سهم كوچكي از دنيا - راضيه Says:

  سلام
  هدف ايرانه
  ولي وسايل رسيدن به هدف گويا فرق مي كند

 42. يك دانشجوي پزشكي Says:

  مسئله این هست که راه رو نمی دونیم اگر متحد بشی وراه رو اشتباه بری باز هم به جایی نمی رسه.مسئله در تشخیص راه درست هست هر چند که گاهی اوقات راه معلومه ما خودمون رو به ندیدن می زنیم!

 43. يك دانشجوي پزشكي Says:

  نظر یکی از دوستان رو خوندم.انشالله که وبلاگنویسی رو که ادامه می دین که؟؟

  • دیوونه Says:

   اول ممنونم از توجه تون . مساله اصلا» خواست من برای ادامه ی چیزی نیست . مساله خارج از اراده منه . اجازه بدید به وقتش همه چیز رو میگم.

 44. امین Says:

  سلام
  ما نه هدفمون مشخصه نه وظیفه هامون
  خیلی .وقته که اصلا نمی دونیم وظیفه واقعی مون چیه ؟ جایی کار می کنیم که اصلا تخصص نداریم ؟
  ما فقط کار کردیم اصلا نمی دونیم وظیفه چیه ؟ هدف چیه ؟ خوشبختی چیه ؟ هدف از کار کردن ،کار کردن بود و بس .
  حالا هم حق داریم سردرگم باشیم ، زمان لازم داریم تا جایگاه واقعی خودمون رو پیدا کنیم .
  اندکی صبر سحر نزدیک است

 45. زادمهرمهرآفرین(حسن توکلی رودسری ) Says:

  درود برشما.

  باسپاس از اوج بزرگواریهای والای شما.

  کارهای ارزشمندی دارید.آفرین…

  …تا دیداری دیگر…

 46. نوشین Says:

  برای دریای شمال و اثبات ایرانی بودن و حقانیت آن به آدرسهای زیر حتما بروید

  http://maaz.ir/

  http://maaz.ir/emza/

 47. روشنفكرنما Says:

  قالب نو مبارك

 48. زادمهرهمیشه پارسی Says:

  درود بی پایان بر شما.

  باسپاس ازبزرگواری شما.

  …شمارادر اوج سرافرازی بانام فرزند راستین ایران بزرگ ،درپیونددوستان خود می گذارم.

  …شاد و سربلند باشید.

  …باردیگر ازبزرگواریهای شما سپاس ویژه دارم.

  بسیار دوستون دارم.

  …تادیداری دیگر…

  …ودرودی دوباره به روی گل همیشه بهار شما…

 49. داریوش Says:

  به روز را کردم باز! می لرزید!

 50. ساقي Says:

  اول اينكه قالب نو مبارك!!!
  دو اينكه به روز بودم اگه وقت داشتيد خوشحال ميشم بخونيد و نظرتون رو بگيد…

 51. نازلی Says:

  سلام… اینجا هم کلی تغییر کرده ، البته من لینکت رو توی گوگل ریدر دارم و از اونجا نوشته هات رو دنبال میکردم .
  راستی ، هنوز هم اتصال میگیری ؟ حال جسمیت بهتره ؟

  • دیوونه Says:

   ممنونم که نوشته هام رو دنبال میکردی. آره یه وقتایی . البته خیلی وقتا هم موفق نمیشم. حال جسمیم هم خوبه . عالی!!!

 52. نيستا Says:

  سلام
  واي
  اينجا چه خوشگل شده
  خيلي از قبلي بهتره
  مباركت باشه استاد

  • دیوونه Says:

   خوشحالم که خوشتون اومده. ضمنا» من به هیچ وجه لایق کلمه آخری که استفاده کردید نیستم.اما ممنونم ازت نیستا جان.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: