default رو یادته؟

دیگه دلهامون هم ماشینی شده. یعنی اصلا یادمون رفته چیزی به اسم دل هم زیر دنده هامون و توی سینه مون هست. فقط بفکر خودمون و منافعمون هستیم. اصلا به ما چه که کی داره چکار میکنه یا چی سرش اومده ؛ ما خوب و خوش و خرم باشیم , بقیه رو ولش کن ! مگه ما وکیل و وصی مردم هستیم ؛ یا مگه ما ژان وارژان هستیم که بخوایم به همه کمک کنیم!

اصلا این شده یه مرض. شده یه ویروس واگیر دار که به همه خواسته یا ناخواسته سرایت کرده. علتش رو هم که بپرسی همه میگن : سرم خیلی شلوغه , وقت ندارم , گرفتارم , درگیری هام زیاد بود و فراموش کردم. اما وای به روزی که دیگران به خود ما بی توجه بشن.اونجاست که داد و هوارمون بلند میشه که بله , کسی منو دوست نداره یا به من توجه نمیکنه . اما یادمون نمیاد که خودمون سرآمد بی معرفت ها هستیم.

گفتن عصر آهن و کامپیوتر و تکنولوژی ؛ اما نگفتن عصر فراموشی آدمیت ! انگار نه انگار که انسان هستیم و داریم اجتماعی زندگی میکنیم و به هم احتیاج داریم. هرکس برا خودش زندگی میکنه. تازه افتخار هم میکنه و میگه : بله , ما سرمون توی لاک خودمونه و به خیر و شر دیگران کاری نداریم .

بدبختانه این مرض به بلاگستان فارسی هم سرایت کرده و اکثر ما رو مبتلا کرده . یعنی تا طرف میاد وبلاگمون و تا اکتیوه و تند تند پست میذاره میریم و بهش سر میزنیم اما بمحض اینکه چند روز این ارتباط کمرنگ شد , همه چیزو فراموش میکنیم و میریم میچسپیم به خواننده ها و بلاگ نویس های فعال.

حالا بگذریم از یه سری وبلاگ نویس مشششششهور و معععععروف که سال تا سال به کسی  سر  نمیزنن و فقط دیگران هستن که باید نوشته های گوهربار اونا رو بخونن.(همینجا توی پرانتز از  مستر افشین عزیز تشکر کنم که با اینکه از خیلی از اونایی که ادعای وبلاگ نویسی دارن , قدیمی تره و تقریبا همه ی بلاگستان آوازه ی نوشته های خوبش رو دارن ؛ اما با وجود این به همه سر میزنه و همه ی اونایی رو که میخوننش رو دنبال میکنه.) فکر میکنم حداقل ماها که تقریبا جزو باند مافیایی بلاگستان نیستیم میتونیم بیشتر هوای همدیگه رو داشته باشیم. چه ایرادی داره این دوستی های مجازی به حقیقت تبدیل بشه و بتونیم باری رو از روی دوش هم برداریم. اگه اینم ازمون برنمیاد حداقل میتونیم که جویای حال همدیگه باشیم یا به حرفا و دردای همدیگه گوش کنیم.

تا حدود یکی دو ماه پیش وبلاگ سوپرپوزیشن عزیز یکی از فعال ترین و اکتیوترین وبلاگ های فارسی بود.اما بعد از اون بنا به دلایل و مشکلاتی که برای نویسنده ی این بلاگ پیش اومد و خودش تا حدودی اونا رو توی نوشته هاش مطرح کرده , دیگه نتونست مثل سابق چراغ بلاگش رو روشن نگه داره و بعضی وقتها هم که مینوشت بیشتر از مشکلات و گرفتاری هایی بود که آزارش میداد.

و اما ما چه کردیم : اول یکی یکی شروع به قطع ارتباط باهاش کردیم.بعد لینک وبلاگش رو از توی پیوندامون حذف کردیم. آخرش هم برای همیشه فراموشش کردیم و راحت شدیم. انگار نه انگار که یه آدمی وجود داشته که ما یه روزی نوشته هاشو میخوندیم و اونم نوشته هامون رو میخوند.انگار نه انگار که این رابطه مجازی اصلا اهمیتی داشت.انگار نه انگار که یه آدمی که ما تا حدی اونو میشناسیم , براش مشکلی پیش اومده و شاید ما بتونیم یه قدم کوچیکی براش برداریم.

default عزیز هیچ وقت از کسی چیزی نخواست (حتی توی این پست هم تاکید کرده که از صدقه دادن و منت گذاشتن دیگران بیزاره) و گله ای از کسی نکرد.اما ما چی ؟ برخورد ما با default چی بود ؟  من فقط میخوام بپرسم اگه هرکدوم از ماها جای اون بودیم چه انتظاری از دیگران داشتیم؟مایی که ادعای نویسندگی و روشنفکری هم داریم و همیشه برای زمین و زمان نسخه میدیم و پیشنهاد و راهکار ارایه میدیم و از بی عدالتی ها و ستم ها آه و فغان میکنیم و صدای هواخواهی مون از حق و حقوق از دست رفته ی دیگران , به آسمون میرسه ؛ ما اگه جای اون بودیم چه خواسته و انتظاری از به اصطلاح دوستان مجازی مون داشتم؟

آخه چرا ما به اینجا داریم میرسیم که اینقدر نسبت به همدیگه بی تفاوت هستیم؟ چرا اینقدر سرنوشت دیگران برامون بی اهمیته ؟ مثلا ایرانی هستیم و ادعامون هم میشه که خیلی آدمای احساساتی هستیم .

default عزیز ؛ اگه هیچ کس هم نیاد پیشت , من یکی دربست مخلصتم .

Advertisements

برچسب‌ها: , , , , ,

92 پاسخ to “default رو یادته؟”

 1. دیوونه Says:

  اولین نظر این پست رو هم خودم میذارم:
  خوبی زندگی اینه که هیچ وقت ثابت نمیمونه و همیشه در حال تغییره.مهم اینه که صبر داشته باشیم و به جای برخوردهای احساسی با مشکلات , عاقلانه رفتار کنیم. دیفالت عزیز مطمئن باش این روزا میگذره و تموم میشه و فقط خاطره شون میمونه

 2. تبسمــــ Says:

  default رو نمي شناسم . اما از اينكه دوستي م با بلاگر ها فقط تو كامنت گذاشتن باشه نفرت دارم . ممكنه واسه هر پستشون نظر ندم . اما هر چند وقت يك بار حالشون رو مي پرسم .

  لابد خيلي برات عزيزه كه حتي واسش پست گذاشتي و اين قابل احترامه !!

 3. khorshid Says:

  be nazare man ke az hameye mojudate alam biatefetar ma irania hastim!

 4. تنها Says:

  حقیقتش پستت خیلی تکان دهنده بود. من با وبلاگ ایشون تا بحال آشنایی نداشتم ولی امشب چند پست آخرشون خوندم. فقط خیلی غمگین شدم. و از خودم بدم آمد.

 5. سمیرا Says:

  ما ادما کلا همینیم و عوض هم نمی شیم تا یکی خوب باشه باهاش خوبیم بعدش فراموشش می کنیم

 6. سعید Says:

  من فکر میکنم اینطوری بهتره، اگر کسی مطلبی مینویسه پس هست وگرنه وجود نداره، من دوست های وبلاگین رو با نوشته هاشون میشناسم، حتی اگه تو دنیای واقعی هم دوستم باشن وقتی تو وبلاگشونم اونا رو از روی نوشته هاشون میشناسم. خودم هم همینطروم. با اینکه نوشته هام به خود واقعیم نزدیکتره اما خارج از این دنیای مجازی شاید با نوشته هام تفاوت زیادی داشته باشم. اینجا به جای شناختن افراد از روی صدا و چهرشون، از روی نوشته هاشون میشناسمشون. وقتی ننویسن، پس نیستن. بی رحمانه و بی احساس به نظر میاد اما خب… در هر حال این منم، شاید باید عوض بشم اما در حال حاضر اینطورم.

 7. alma Says:

  میدونید به خاطر چیه که ما اینقدر بی معرفت شدیم چون همش در حال قیاسیم
  فلانی تا وقتی شاد وشنگوله مام احساس راحتی باهاش داریم همینکه
  درد دلش باز میشه میگیم برووو بابا من خودم دربدریهام از تو هم بیشتره
  یه چیزه دیگه اوضاع بیرونیم خیلی داغون شده بدیوونه جون چه برسه درونه مون
  داریم از تو میگنیدم
  ولی دلیل نمیشه بی معرفت بشیم

 8. rohollah Says:

  دمت گرم داداش
  همينكه اينقدر بامرامي
  اينكه يه دوست رو در لحظاتي كه بهت، به روحيه دادنت، به پشت گرميت احتياج داره تنها نميزاري

 9. کاکا جنوبی Says:

  کاکا ما که تازه از وبلاگ شما شناختیمش .خدا کنه بریم نمک گیر بشیم ولی نمکدون رو نشکنیم .

 10. شمع سحر Says:

  بله کاملا درست گفتین باید بیشتر حواسمون به اطرافو اطرافیانمون باشه. ممنون از یادآوریتون امیدوارم حداقل برا من یکی سطحی و زودگذر نباشه.

 11. ashena Says:

  من از تابستون که با وبلاگ دیفالت آشنا شدم و باهاش دوست شدم هنوز هم باهاش در ارتباطم
  گفتن نداره ولی شاید عامل کوچیکی برای برگشتنش بودم
  از همین تریبون (!) اعلام میکنم :
  دیفالت جان ارادت داریم.

 12. آهو Says:

  سلام دوست خوبم!واقعا که حق گفتی دلم از این بابت خیلی پره…اما چه میشه کرد از طرفی واقعا مشکلات مردم زیاده نمیگم فراموش کردن درسته مخصوصا برا کسانی که نسبتا صمیمی هستن اما انتظار داشتن آدمو نابود میکن..طبق معمول حقیقت رو گفتی هر چند تلخ..اما مطمئن باش من یکی که همیشه جویای احوالت هستم با همه گرفتاریها!

 13. چوبین Says:

  من که همیشه به پست هات سر زدم و هیچوقت نشده نیام پس من اینجوری نیستم…

 14. چوبین Says:

  با «ذوق مالیّت» به روز هستم…

 15. default Says:

  ممنونم ازت
  بوووووووووووووووووس

 16. saeid_phantom Says:

  دمت گرم ديوونه
  واقعادمت گرم
  خيلي بامرامي
  الان يه بغزگنده توگلومه
  مخصوصاdefault
  ممنون
  واقعاممنون
  ازشما

 17. نيستا Says:

  سلام
  واقعا همينطوره
  آدميت داره روز به روز كمرنگ تر ميشه
  روز به روز داريم ترسوتر ميشم
  روز به روز داريم دورتر ميشيم
  ميدوني؟
  همه ميگن به غريبه ها اعتماد نكن
  بترس از آدم ها
  و داريم روز به روز تنهاتر ميشيم!
  راستي، من كاراي شركت رو هم هميشه سر وقت انجام ميدم

 18. نیلوفر Says:

  defult برادر خوب منه و از خیلی وقته خواننده ی وبلاگشم. خودشم خوب می دونه. امیدوارم مشکلاتش هم به زودی حل بشه و با یه روحیه ی خوب بنویسه مثل سابق.
  من که همیشه بهش گفتم روحیش رو حفظ کنه. من نوعی یا دوستان مجازی دیگه جز حمایت روحی و دعا چیز دیگه ای نمی تونیم براش انجام بدیم.
  امیدوارم سال 89 سال خوبی براش باشه و خبرای خوب خوب برامون بنویسه.

 19. زبل خانوم Says:

  خوش به حال default….هی زندگی….

 20. هستی شمال Says:

  واقعا درست گفتی دیوونه جان کنار اسم مستر افشین باید از خودتم اسم ببری که واقعا گلی ودر همه شرایط به همه سر میزنی ومارو همیشه شرمنده میکنی
  اینم جزو رسم روزگاره تا بیای گله کنی میگن روزگاره دیگه چی میتونی بگی جز اینکه هرکی به فکر اصلاح خودش باشه
  اپم

 21. آتیش پاره Says:

  نمیدونم چی بگم فقط ما برای دوستای نزدیکمون که شاید هر روزم باهاشون ارتباط داشته باشیم دلسوزی نمیکنیم کلا همه مون کمی بی خیال شدیم به قول یکی از دوستان که کامنت گذاشته جدی این پستت همچین تکون دهنده بود لازمه یکم بیشتر فکر کنم بهتره بیشتر ببینم

 22. ر د ك Says:

  يه طورايي حق داري ولي يكم هم به بعضي ها بايد حق بدي! هر كسي مشكلات خاص خودش رو داره! بعضي وقت ها يه سري مشكلات پيش مياد كه واقعا ديگه زندگيت دست خودت نيست. همه كارات بهم ميريزه!!!
  حيف كه اينجا نظر خصوصي نداره وگرنه خيلي چيزها رو ميخواستم بهت بگم.
  خود من بيشتر از گوگل ريدر وبلاگ ها رو دنبال ميكنم. زياد از نظر دادن هم خوشم نمياد. و تنها وقتي نظر ميدم كه واقعا حرفي براي گفتن باشه.
  به نظر من مهم اينه كه مطالب وبلاگ خوب باشه وگرنه بازديد كننده و كامنت اصلا ملاك مناسبي براي سنجش يه وبلاگ نيست.
  جدا از همه اين مسائل هركي در يه دوره اي يه سري مشكلات براش پيش مياد كه باعث ميشه فعال بودنش رو از دست بده!!!
  در مورد افشين هم بايد بگم كه واقعا خيلي كارش درسته!
  سربلندباشي

 23. مِستر افشین Says:

  اول از همه دیوونه عزیز ازت متشکرم که نسبت به من لطف داری و لطف میکنی . حالا این عرق شرمم را ماندم با کدام آیکون نشانت بدهم ! دی:

  ولی اینطورها هم که تو میگی نیست و نوشته‌های من آن‌چنان که میگی خوب نیست و همچنین تقریبا همه بلاگستان هم منو قبول ندارند و اصلا منو نمی‌شناسند …

  خلاصه اینکه ممنون بابت لطفت و تزریق روحیه‌ای که کردی .

  در مورد default من تا حالا وبلاگش رو ندیده بودم و نمیدونم قضیه از چه قراره ولی خب این احترامی که برای یک دوست قائلی واقعا قابل ستایشه . معرفت و لوطی‌گریت توی این نوشته خودش رو نشون داد .

  پاینده باشی .

 24. نوشین Says:

  کاریکاتور بروزم

 25. نوشین Says:

  من یکی همیشه بفکر همه شماها هستم
  آیکن گلهای فراوان تقدیم به هم میهنان ایراندوست و بخصوص تو دوست گرامی)

 26. pedram3000 Says:

  موافقم . واقعا که همه چیز داره ماشینی میشه اما خوب کمی هم گرفتاری ها زیاد شده منظورم تلاطم های روز مره است اما ای کاش همیشه اون معرفت باشه که بتونیم بیایم و راحت برویم نمی دونم منظورم را می فهمید یا نه اما از خودمون باید شروع کنیم تا بتونیم جریانی را راه بیاندازیم نه از دیگران

 27. آرمین Says:

  حالا شدی دیگه من این چیزا حالیم نیست.ه ه ه.زود تر تمومش کن .نترس شیرینی نمیخوام…فدای تو.تا بعد

 28. ماه مون Says:

  سخت نگیر داداش من . دنیای واقعیش اعتباری نداره چه برسه مجازیش.
  خیلی حرف برا گفتن دارم ولی خیلی وقته سکوت رو ترجیح می دم.
  راستی عکسها مگه معلوم نبودن؟

 29. دختر جاده Says:

  سلام دوست من…متاسفانه اين ي واقعيت تلخه كه حتي بين ما دوستاي مجازي رايجه..يعنيتا زماني كه بريم به بقيه سر بزنيم اوناهم ميان اگه حالا به هر دليلي نتونيم سر بزنيم به قول تو حتي لينكمونم پاك مي شه؟!!
  آخه چرا؟؟؟

 30. یک عدد وکیل نیمه دیوانه Says:

  دقیقا….
  چه عجب دیوانه یه پست غیر سیاسی دادی…
  حالا خودت چی!؟
  این بنده خدرا رو( که بلد نیستم تلفظ کنم) : دی فراموشیده بودی آیا!؟ و واسه رهایی از این حس عذاب وجدان اومدی و یه پست بهش اختصاص دادی!؟
  کاش یکی ما را هم فراموش میکرد بعد یه پست اختصاص میداد به ما …آه و افسوس : دی
  ولی واقعا و جدا و خدایی همینه…..یهو همه مون جو گیر مییم و از کسی و چیزی یاد میکنیم و آنقدر بهش گیر میدهیم که طرف زده میشه…مواقعی اصلا یادمان میره طرف وجود خارجی داره!!!
  همینه ….

 31. حسین . امیریه Says:

  دوست گرامی گاهی در برخی از وبلاگهای دوستان جوانم مطلبی میبینم که یا به سن و سال من نمیخوره و یا بخاطر سالهای دوری من چیزی از آن نمیدانم و گاهی هم به فکر و اندیشه و جهان بینی من نمیخورد اینجاست مطلب را میخوانم ولی بدون گذاشتن ردی و کامنتی میروم شاید چنین حالتی در دیگران هم باشد پس این دلیل بیوفایی نیست خب نمیشود سردی این دوران را نادیده گرفت که آنهم ریشه ها و دلایل خودش را دارد

 32. باران Says:

  سلام دیوونه عزیز. زیاد خودتو ناراحت نشون نده. این یه رسمه اینجا. یه رسه.

  دردهامو رو کردم.(آپ جدیدمه)

  به امید دیدار.

 33. چوبین Says:

  چه ایرادی داره؟!
  خب چی از این بهتر؟!
  دوباره عاشق شو!

 34. نيستا Says:

  سلام دوستم
  به اميد اين كه دلامون ماشيني نشه

 35. نوشین Says:

  آب دهان و تف و ادرار
  بروزم

 36. بــــاران Says:

  خوش به حال default که دوستی مثل شما داره
  وقتی تو دنیای واقعی ادما این قدر نسبت به هم سرد و بی احساس شدن تو این دنیای مجازی چه انتظاری میشه داشت؟
  مثلا تو عصر ارتباطات داریم زندگی میکنیم ولی روز به روز از هو دورتر و دورتر میشم واین یعنی
  یه درد

 37. مشیانه Says:

  خوب درک می کنم که چی میگی! راست می گی.

 38. گودزیلا Says:

  سلام دیوونه عزیز
  با حرفات موافقم اما این دردیه که ظاهرا هیج درمونی نداره.
  من آپ کردم و بی صبرانه منتظر حضور گرمت هستم.

 39. مسعود از پارسه Says:

  درود بر شما دوست عزيز

  با كتابهاي احمد كسروي به روز هستم

  پاينده باشيد

 40. Miss o0o0o0om Says:

  کلا این بی معرفتی تو ذاته انسان هاست… توهین نمی کنما…. هممون همینطوریم…. اصلانم خوب نیس…. ولی همینه که هس….
  اووووم… طرف مادرش میمیره…. پدرش میمیره یادش می ره…… چه برسه….
  بیخیال…
  ااما….. کاش اینطور نبود… کاش هممون عینهو تو فک می کردیم….

 41. (: Says:

  خيلي اين پستتو دوست داشتم، خيلي مهربانانه و محبت آميز بود! (:

 42. rioter Says:

  سلام
  باور کن ادم با معرفت مثل شما و دیفالت خیلی کمه.
  من ماهی یکبار به این موجود اصفهونی زنگ میزنم
  این مشکوک میزنه..عاشق شده هاااااااا
  گفته باشم.این میخواد زن بگیره.ببین کی بهت گفتم
  دیفی خودمو میشناسم

 43. زادمهر سرافراز به ایرانی بزرگ پارسی Says:

  بانام خداوند مهرآفرین…

  برفردوسی بزرگ ، بی کران درود…

  به نام نامی مهر ایران بزرگ…

  درود برشما…

  با یک کار تازه به روزم:

  بن بست و سرشکستگی همیشه پانترکیسم

  …باسپاس ازبزرگواریهای همیشه شما…

  …تادیداری دیگر…

  …ودرودی دوباره و همیشه برشما…

 44. داستانسرا(عمولی) Says:

  بنازم به این مرام دیوانگی:(

 45. رامونا بانو Says:

  رامونا بانو بعد از مدتی طولانی با عنوان :»خپل خان و جراحی دست من» به روزه…

 46. یـهــــــــدا Says:

  مرا در آغوش بگیر!

 47. هاD Says:

  حرف‌های شما درسته ولی در شرایطی که دیگران به همین اندازه که شما در نظر داری برای وبلاگ وقت بذارن . خیلی چسبیدن به وبلاگ و بیش از حد بهش بها و وقت دادن همین میشه که وبلاگ‌ها دارن یکی یکی تعطیل میشن . چرا ؟ چون نویسنده‌شون میگه وقت نمی‌کنم آپ کنم یا اگر کردم نمی‌رسم به دیگران سر بزنم .
  وبلاگ مثل دوست تو دنیای واقعیه . آدم برای یکی زیاد وقت می‌ذاره و برای یکی کم .

 48. نارنگی نارنجی Says:

  oخب راستش اینایی که گفتی همه مربوط به محبت میشه
  وقتی ریشه محبت تو دلامون خشک بشه
  دوستی از بین می ه
  انگار هیچ وقت وجود نداشته

 49. نوشین Says:

  تاریخچه شهر قم

  * به علت اشتباهی که بعضی از هموطنانمون در مورد معنای اسم قم دارند (که آنهم تقصیر دولت نامردان ایران است)

  این مطلب را اینجا منتشر میکنم
  بروزم

 50. با وفای همیشگی Says:

  بخش اول
  (مجموعه مقالات و اسناد)
  سردمداران اپوزوسیون های قلابی خارج نشین را بهتر بشناسیم:
  ننگ و جنایت با رنگ ((مخصوصا سبز سیدی)) پاک نمی شود.
  این شیادان وعاملان جمهوری فاشیستی اسلامی و سرکوبگران وجلادان دهه خونبار 57 تا 67 را که اینک با سناریوی جدیدی به زیر قبای سبز اصلاح طلبانه خزیده اند را بهتر بشناسیم.
  سید علیرضا نوریزاده یک افغانی زاده وطن فروش وهفت رنگ مزدور
  مقاله ای زیبا و روشنگرانه از آ – جوانشیر(جنبش سبز، استعمار و قصه پرغصه ايران آزاد)
  http://www.4shared.com/file/230457900/b5eb4125/________.html
  بانک مرکزی جعلیات
  http://www.4shared.com/file/229832914/3df334d9/_______.html
  کارنامه علیرضا نوریزاده
  http://www.4shared.com/file/229832917/a4fa6563/___.html
  مجیز گویی و مدیحه سرایی نوریزاده در وصف خمینی (صوتی)
  http://www.4shared.com/file/230458490/34927969/Ghorizadeh.html
  بیوگرافی و تحلیل علیرضا نوریزاده (صوتی)
  http://www.4shared.com/file/230457066/5037819/Norizadeh2.html
  جنایات بام مدرسه علوی و مشاهدات نوریزاده نور چشم خمینی
  http://www.box.net/shared/kgyl91ron1
  سندی دیگر از چهره پلید این مرد شیاد و خیانتکار(تصویری)
  http://www.4shared.com/file/230444512/64316e72/Nori_zadeh_3.html
  نوری زاده رضا فاضلی رابه زیر سوال می برد (تصویری)

  دروغهای نوریزاده درباره دستگیری عبدالمالک ریگی
  http://sarbaze-vatan.blogspot.com/2010/02/blog-post_4126.html
  جهت پخش فایلهای تصویری از نرم افزار KM Palyer استفاده کنید لینک دانلود
  http://kmplayer.en.softonic.com
  منتظر مقالات ولینکهای بعدی باشید
  داوری با خرد اهورایی
  پاینده و جاوید ایران

 51. default Says:

  نمی خواستم بگم ولی مجبور شدم
  دیوونه جون نه فقط منو از لینکاشون حذفیدن
  نه فقط اینکه بهم سر نمی زنن
  نه فقط اینکه بهشون سر می زنم نمی آن
  بلکه اس ام اس می دم جواب نمی دن
  زنگ می زنم قطع می کنن
  زنگ می زنم اصلا منو نمی شناسن
  اینا درده….

  • دیوونه Says:

   داداش اینا همه ابن الوقت هستن.یعنی تا شاد و خوشحالی و توی جیبات پر از پوله کنارت هستن .یعنی تا ازت منفعتی میبرن کنارت هستن و هیچ وقت خودشون رو شریک غصه ها و دردهات نمیکنن.بنظرم باید برای همیشه از اینجور آدما دوری کرد.حتی اگه نسبت خونی و فامیلی هم داشته باشن.خوبی مشکلات اینه که هم پخته تر میشیم و هم بهتر اطرافیان خودمون رو میشناسیم

 52. امین Says:

  آقا تحت تاثیر قرار گرفتیمو به عیادت دوستان شما هم رفتیم و جویای احوال آنها شدیم
  این آقای default هم تو وبلاگ من گلایه کرده بود که تا بهشون سر نزنی بهت سر نمی زنن ، ولی من جویای احوال ایشان هستم.

 53. سیمین (امید) Says:

  سلام
  برمیگردم

 54. خانم معلم!! Says:

  سلام
  هيچكدوم از دوستايي كه اسم بردي رو نميشناسم
  اما باعث شد برم يه سر به وبشون بزنم
  كسي كه شما ازش تعریف كني ارزش آشنايي رو داره

  • دیوونه Says:

   دیفالت عزیز و افشین واقعا وبلاگ نویس های خوبی هستن.مطمئن باشید پشیمون نمیشید

 55. باران Says:

  چه اوقات سختی که بر من گذشت
  گواه دل ریش من ماه بود
  دمی شک نکردیم به شاه راهها
  دریغا که بیراهه ها راه بود!

  سلام.

  «عطر حضور پدر» و

  دیگر هیچ!

  به امید دیدار.[گل]

 56. X Says:

  سلام . من هستم .فقط کامنت نمیذارم.ممنون از نگرانیتون.خوشحالم که دوست خوبی مثل شما دارم.

 57. سمیرا Says:

  عید کجا بود؟من هنوز واسه عروسی برادری هیچ کاری نکردم

 58. زادمهرمهرآفرین(حسن توکلی رودسری ) Says:

  درود فراوان برشما.

  باسپاس ازبزرگواری و دیدگاه والای ارزشمند تان.

 59. خانم معلم!! Says:

  خيلي جالبه……
  اينجارو خيلي دوست دارم اما اگه وضع جوي اينجارو ميديدي خوشبحال نميگفتي..
  تارهاي صوتيم حساسن و دو روزه به خاطر گردو خاك گرفته….
  معلمي با صداي گرفته كمي سخته
  هرچند الان بهتر شده(البته غبار نه صدا)

 60. rohollah Says:

  سلام ديوونه جان
  اين چه حرفيه داداش من
  راستش من تا حالا نديده بودم بازي كنين
  از طرف من دعوتين، تا داغه انجام بدين والا از دهن ميآفته (چشمك)
  ببينم چيكار ميكنين

 61. مــژده(جمع دخترونه) Says:

  سلام بر با معرفت ترین دیووونه ی عالم 🙂 انقدر که منو همیشه شرمنده ی مهربونیهاش میکنه ..

  راستش منم یکی دور رفته بودم وبشون ولی پیگیر نبودم ! ایشالله مشکلشون حل بشه
  احوال دختر کوچولوی شوما چطوره :* از طرف من»عشق بچه :دی»کلی ماچ موچش کنید و یه عروسک براش بگیرید :دی «آیکون از کیف باباش بخشیدن :))»

 62. ساقی Says:

  درود دوست من…
  گاهی واقعا از این دنیای مجازی و آدمهاش متنفر میشم…تا وقتی هستی به یادتن ولی همینکه چند روز غیبت بزنه انگار هیچوقت وجود نداشتی و کسی نمیپرسه زنده ای مرده ای؟! البته این بار که نبودم واقعا با همیشه فرق داشت و همین مجازستان بی در و پیکر بهم نشون داد که ندیده و نشناخته خیلی ها هستن که به جرئت میشه اونها رو «دوست» خطاب کرد و از این موضوع خیلی خوشحالم…

 63. روشنفکرنما Says:

  هیچ حرفی نیست. خیلی دردمندانه یک حقیقت تلخ رو نوشتی. همه مون فقط روشنفکرنما هستیم و بس!

 64. یوتاب Says:

  سلام
  متاسفانه دنیای مجازی بلاگستان از همه چیز مجازی تره. مخصوصا دوستی هاش
  این یه حقیقت تلخه! امیدوارم ماها این طور نباشیم

 65. صبا Says:

  هیچ نمیدونم از این دفالتی که میگی پس نظری ندم بهتره
  یا حق

 66. داریوش Says:

  به روز را با سکسی آنچنانی کردم!

 67. باران Says:

  سلام.
  هنوز اون روز رو یادمه(آپ جدیدمه)

  به امید دیدار.[گل]

 68. چوبین Says:

  وبلاگ گروهی «قلم پرها» بروز شد…
  نویسندگان: درسا، ژرژ ژزف و چوبین…

  Ghalamparha.blogfa.com

 69. يك دانشجوي پزشكي Says:

  من وبلاگشون رو چندباری خاموش خوندم.بله متاسفانه دنیای مجازی گاهی خیلی بی رحم هست حتی بعضی دوستی هاش.به هر حال بیخود نیست می گیم نمونه کوچکی از دنیای واقعی!

 70. Pedix Says:

  شما به اولین ساگرد دوستی ما دعوت شدید … بیای خوشحال میشم

 71. نوشين Says:

  معرفي ميرزا حسن رشديه از پيشقدمان نهضت فرهنگي در ايران

  ** فقط ببينيد ملايان بي سواد مفت خور آشغال چه بلائي بر سر اين مرد فرهنگ دوست ايراندوست آورده اند!!

 72. (: Says:

  پست جديد، لطفاً! (: (;

 73. سایه Says:

  یاد اون قوم افتادم که خدا خواست عذابشون کنه شروع کردن سوراخ کردن دیوارای خونه هاشون که موقع عذاب بتونن راحت تر به همسایه هاشون کمک کنن ولی دیگه عذاب نشدن وخدا بهشون گفت من مردمی که به داد همدیگه میرسن و به هم کمک می کنن را عذاب نمی کنم
  ببخشید طولانی بود :)))

 74. (: Says:

  اون لينكي كه واسه تائيد اشتراك اومد به ايميلم رو زدم، فيل.تر شده بود! )): اين نامرديه… كار ديگه اي واسه اشتراك نمي شه كرد؟

 75. تبسمــــ Says:

  سلام
  پست نمي ذاري ديوونه جان ؟
  نمي دونم چرا هوس كردم كامنت بذارم حالتو بپرسم:)

 76. امین Says:

  با پست » دختران سرزمین من » به روزم

 77. آرمین Says:

  مشکل از دست دادن کسی نیست.شبی با خدا یه متنیه که به جز خودم کسی نمیدونه قضیه اون سه سال چیه.تو این چند وقت یکی دوتا پست دیگه میدم اما واسه سال تحویل یه متنی دارم آماده میکنم که فکر کنم خوشت بیاد
  تا بعد…

 78. ناخدا Says:

  اعدام در اسلام

 79. نیستا Says:

  سلام
  نمیدونم چی باعث شد که بغض کنی
  ولی به هر حال ایشالا شاد باشس رفیق خوبم

 80. نوشين Says:

  ريشه كراوات ايراني است
  (هرچند از فرانسه به همه جهان رفته است)
  بروزم

 81. سمیرا Says:

  خریدای عیدم تموم شد ولی واسه عروسی هیچ کاری نکردم

 82. یـهــــــــدا Says:

  به عنوان هدیه خداحافظی این صوت های آسمونی رو بهتون تقدیم می کنم، گرچه با حجم بالا آپ کردم تا از کیفیتش کم نشه، امیدوارم دانلود کنید و گوش بدید تا روحتون تازه بشه. آثاری از دریا دادور و مهسا وحدت ایران.
  تا درودی دیگر بدرود.

 83. دختر نارنج و ترنج Says:

  مي دوني؟ ما آدم ها معمولا يه چيزهايي رو درك نمي كنيم تا وقتي كه سر خودمون بياد. حرفات كاملا درسته.. نمي دونم چي بايد بگم درباره اين قضيه. فقط تشكر مي كنم كه يادآوري كردي… شايد يادمون رفته بود كه وظايفي در قبال همديگه داريم. مهم نيست كه دوستيمون توي دنياي مجازيه….
  متشكرم ازت..

 84. گودزيلا Says:

  آپ كردم در حد المپيك!!!
  منتظرم

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: